X
   
 
  • مدیرکل بازاریابی و صادرات

   بازاریابی دانش و هنر کشف سود است

   تعاریف متعددی برای بازاریابی وجود دارد اما شاید تعریف آقای فیلیپ کاتلر کامل‌تر باشد. بازاریابی، دانش و هنر کشف، خلق و ارائه‌ی ارزش، با هدف تأمین نیازهای یک بازار هدف، هم‌زمان با کسب سود است.

   به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی بارز مازیار روغنی، مدیر کل بازاریابی و صادرات گروه صنعتی بارز در یادداشتی در ماهنامه داخلی روابط عمومی و ارتباطات گروه آورده است: تعاریف متعددی برای بازاریابی وجود دارد اما شاید تعریف آقای فیلیپ کاتلر کامل‌تر باشد. بازاریابی، دانش و هنر کشف، خلق و ارائه‌ی ارزش، با هدف تأمین نیازهای یک بازار هدف، هم‌زمان با کسب سود است. بازاریابی، نیازها و خواسته‌های تأمین نشده را تشخیص می‌دهد، بازارِ آن‌ها را تعریف کرده، حجم این بازار را اندازه‌گیری و سود بالقوه‌اش را برآورد می‌کند. بازاریابی مشخص می‌کند که کدام بخش از بازار را می‌تواند بهتر تأمین کند و سپس محصولات و خدمات مناسب را طراحی و ترویج می‌کند.
   ما در بازاریابی گروه صنعتی بارز سعی داریم نگاهی به آینده داشته باشیم، بازارها، فرصت‌ها و چالش های جدید را در صنعت پیش‌بینی و با شناسایی صحیح خواسته‌های مشتریان نسبت به تعمیم رده‌های محصول گام برداریم. فعالیت‌های متعددی در دو بخشB2B و B2C تعریف شده است که هر کدام اثر بخشی متفاوتی را برای مخاطبین ایجاد می‌کند . ارائه انگیزه و عوامل مشوق برای شبکه فروش نمایندگان، برنامه های آموزشی برای استفاده صحیح از محصولات برای مصرف‌کنندگان حرفه‌ای تایر ، برگزاری همایش‌ها و کمپین هدفمند بازاریابی جهت تحقق اهداف فروش و ... بخشی از فعالیت‌های عمده‌ای است که در اداره بازاریابی دنبال می‌شود.
   در اداره کل بازاریابی و صادرات سه اداره مشغول به فعالیت هستند اداره برندینگ و توسعه محصول، اداره بازاریابی منطقه‌ای و اداره صادرات .
   فعالیت‌های اداره‌ی برندینگ و توسعه محصول و اداره بازاریابی منطقه‌ای به صورت مکمل تعریف شده است به نحوی که اداره بازاریابی منطقه‌ای مجری بخشی از فعالیت‌های اداره برندینگ و توسعه محصول است.
   در اداره بازاریابی منطقه‌ای، ایران به 8 قسمت از نظر جغرافیایی تقسیم و برای هر یک از این مناطق 8 کارشناس بومی استخدام شده است 60 درصد فعالیت این اعضا در حوزه خدمات پس از فروش و 40 درصد فعالیت‌ها به حوزه اجرای برنامه‌های اداره برندینگ و توسعه محصول اختصاص یافته است. بارز با 156 مرکز ارائه خدمات پس از فروش، بزرگترین شبکه خدمات پس از فروش را در صنعت تایر کشور دارد. ایجاد شبکه خدمات پس از فروش ممکن است برای برندها یکی از نقاط اشتراک باشد اما از نظر مدت زمان رسیدگی به شکایات، گستردگی این شبکه و شیوه کاری که بارز انتخاب کرده است، هیچ یک از رقبای داخلی و خارجی توان رقابت با بارز را نداشته‌اند و با این عملکرد مناسب؛ شبکه خدمات پس از فروش بارز به یک نقطه تمایز برای برند تبدیل شده است. برای بهبود وضعیت فعلی هم برنامه‌ای در دستور این کار این اداره قرار گرفته است و به زودی پروژه خدمات پس از فروش آنلاین اجرایی خواهد شد و با اجرای این پروژه، مدت زمان رسیدگی به شکایات کاهش خواهد یافت. حفظ حقوق مشتریان، رعایت آئین‌نامه ارائه خدمات پس از فروش، آنالیز وضعیت بازار و تحرکات رقبا، رسیدگی و سرکشی به شبکه توزیع، تحلیل قیمت محصولات و ... از جمله اموری است که در این اداره پیگیری می‌شود مدیر اداره بازاریابی منطقه‌ای آقای عربانیان هستند .
   در خصوص اداره برندینگ و توسعه محصول، لازم به توضیح است که مشتری‌ها به برندها نیاز دارند و به آن ارج می‌نهند و ارزش آنها را درک می‌کنند برندها در نهایت آن چیزی است که مشتریان می‌خواهند نه بهتر نه بدتر. در برندینگ با تقویت تداعیات مطلوب از برند، تغییر قضاوت نسبت به کیفیت و ایجاد ارزش ویژه و مزیت های پایدار سعی می‌شود مشتریان وفاداری ایجاد کنیم و منجر به تکرار خرید مصرف کنندگان شود قدرت برند در ذهن مصرف‌کنندگان است و فعالیت‌ها صحیح و هدفمند می‌تواند در تصویر سازی صحیح در ذهن مصرف‌کنندگان نقش داشته باشد مدیر اداره برندینگ و توسعه محصول آقای همرنگ هستند که این اداره نیز شامل سه واحد است واحد تحقیقات بازار ، واحد ارتباط با مشتریان و واحد تبلیغات. تنها تعداد معدودی از شرکت‌ها ابتدای نیاز مشتری‌ها را شناسایی می‌کنند و به دنبال ارضای نیاز آنها هستند واحد تحقیقات بازار با گزارشات و پروژه‌های متنوع، در راستای شناسایی این نیازها گام بر می‌دارد همکاران این واحد با جمع‌بندی شکاف قیمتی بارز و رقبا در سیاست‌های کلان قیمت‌گذاری محصولات تاثیرگذار هستند و سیاست کلی بر این است که بارز گران‌ترین تایر بازار باشد. همچنین گزارشاتی در حوزه رضایت‌سنجی از مصرف‌کنندگان وجود دارد که منجر به تعریف برنامه‌هایی برای افزایش وفاداری نسبت به برند می‌شود بطور خلاصه این واحد بر مبنای مقایسه و تحلیل داده‌های دریافتی نقش موثری را در جهت‌دهی به فعالیت‌های بازاریابی ایفا می‌کند. در واحد ارتباط با مشتریان هم اموری از جمله رتبه‌بندی شبکه نمایندگان؛ شناسایی تایرفروشان؛ بررسی رفتار خرده‌فروشان و عوامل تاثیرگذار در رفتار خرید مصرف‌کنندگان مورد پایش قرار می‌گیرد همچنین مدیریت وب سایت گروه صنعتی بارز ، صفحه اینستاگرام و سیستم CRM استقرار یافته در این واحد صورت می‌پذیرد. واحد تبلیغات نیز مسئولیت تولید محتوای بصری و گرافیکی را برای برند به عهده دارد تلاش این واحد تولید محتوایی خلاقانه، نوآور با چاشنی تمایز است ؛ تبلیغاتی متمایز است که برای اولین بار دیده شود و احساسات و هیجاناتی را برای مخاطب ایجاد کند. در تبلیغات مفاهیم پیچیده صنعتی با طراحی و المان‌های قابل فهم برای عوام قابل درک می‌شوند. در این واحد سعی می‌شود با شناسایی و طبقه‌بندی صحیح مشتریان؛ محتوای مناسبی تولید و مورد استفاده قرار گیرد خروجی اقدامات این همکاران در انواع کاتالوگ‌های چاپی و دیجیتال، در پوسترها و تزئینات فروشگاهی و ... دیده می‌شود .
   اداره صادرات گروه صنعتی بارز یکی از قدیمی‌ترین ادارات ستادی دفتر مرکزی است. این اداره پس از فراز و نشیب‌های فراوان در نهایت در سال 93 با تعریف اهداف و معیارها جدید خود، با ترکیبی متفاوت پا به عرصه تجارت بین‌المللی گذاشت. اداره صادرات با این اقدام توانست مزد تلاش‌های خود را در طی سال‌های بعد بدست آورد. فروش 7.3 میلیون دلار در نیمه نخست سال 97، رکورد منحصر بفردی بود که در این سال از خود باقی گذاشت. همچنین در طی این سال‌ها محصولات بارز به 16 کشور از جمله اروپای شرقی و افریقا راه پیدا کرد. لازم به ذکراست حفظ چنین جایگاهی در منطقه، تلاش و برنامه‌ریزی مضاعفی را طلب می‌کند که این مهم با تکیه بر تجارب حاصل از سال‌های اخیر، قابلیت افزایش ظرفیت صادراتی گروه صنعتی بارز را ارتقا داده است.   گالری
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی: 0/5
   ارزیابی این مورد:
   اظهار نظر
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: