X
   
 
  • مرکز نوآوری در گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیـــان و استارت آپ های صنعت خودرو

   گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت خودرو با هدف توسعه همکاری های تجاری فناورانه بین شرکت های اصلی خودروساز، قطعه سازان و شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های فعال در زنجیره تولید خودرو در روزهای 15 تا 17 مهرماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی و ارتباطات گروه صنعتی بارز به نقل از ماهنامه داخلی گروه، گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت خودرو با هدف توسعه همکاری های تجاری فناورانه بین شرکت های اصلی خودروساز، قطعه سازان و شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های فعال در زنجیره تولید خودرو در روزهای 15 تا 17 مهرماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. در این رویداد نوآورانه شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها و فناوران فعال در زنجیره تولید خودرو، در کنار شرکت های بزرگ این صنعت حضور داشتند و علاوه بر مذاکره مستقیم به معرفی محصولات و خدمات خود پرداختند.

   در این گردهمایی 90 شرکت صنعتی و دانش بنیان فعال در حوزه خودرو شرکت داشتند شرکت هایی مانند شرکت سازه گستر سایپا، ساپکو، جتکو (تحقیق و توسعه ایران خودرو)، اینسیکو (مرکز نوآوری ایران خودرو)، ایپکو، کاداک (کرمان خودرو)، بهمن موتور، پارس سامان ایرانیان، مجتمع صنعتی ماموت، هولدینگ رایزکو و قطعات خودرو عظام حضور داشتند.

   شرکت های نگین بم، پارس تاواتا، پرواز پارس، ایده پروران علم و صنعت، مرکز فناوری خودرو امیرکبیر، رویال صنعت، توسعه تجارت امید ایرانیان، ایرسا، سیوان، نوآوران سامانه های روئین، پژوهش گستر مهدی، رکسان پارسان، اسپادانا، آذرمهر، سایان گستر، قشم ولتاژ، آرتا کوشش، نیرومند پلیمر، مادستان، رهنورد، رازین پلیمر، سیال صنعت، قطعه سازان شوکت، شرکت مهندسی بسپارگستر و شرکت مهندسی آرمیتا از دیگر شرکت های شرکت کننده در این گردهمایی بودند.

   مرکز نوآوری گروه صنعتی بارز نیز در این گردهمایی شرکت کرد و با ارائه لیست نیازهای گروه در دو حوزه کلی مواد و قطعات، با مراجعه کنندگان، شرکت های دانش بنیان و سایر شرکت های صنعتی به بحث و تبادل نظر پرداخت. علاوه بر این تعدادی از اعضای مرکز نوآوری ضمن شرکت در رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه شرکت های ایران خودرو و سایپا با نحوه اجرای Reverse pitch آشنا شدند. همچنین در خصوص حمایت های مالی و معنوی نیز با ارگان های ذی ربط از جمله مسئول ارتباطات با نهادها و سازمان های صندوق نوآوری و شکوفایی و معاون مطالعه و تصویب طرح های کلان ملی فناوری بحث و مذاکره شد. در عین حال با توجه به لیست نیازمندی های تهیه شده با تعدادی از شرکت های قطعه ساز و نیز تولیدکنندگان مواد شیمیایی مذاکره انجام گرفت. از جمله این شرکت ها می توان به ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل ونقل پیشرفته، آریا مدرن صنعت (فعال در زمینه اکچویترهای الکترومکانیکی خطی و دورانی – شیرهای صنعتی)، سامان کنترل طاها (فعال در زمینه قطعات الکترونیکی)، پژوهشکده خودرو، سوخت و محیط زیست، مرکز نوآوری ایران خودرو، مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا، شرکت رادان تجارت پاسارگاد (فعال در زمینه شفت و بلبرینگ)، شرکت آسمان فراز شریف (فعال در زمینه شفت و بلبرینگ)، شرکت تحقیقات کنترل صنعتی جنوب (فعال در زمینه اتوماسیون و ساخت ماشین آلات صنعتی)، شرکت رباتیک و هوش مصنوعی نوژان (فعال در زمینه قطعات الکترونیکی) اشاره کرد.

   از طرفی شرکت آریا دیزل پارت (فعال در زمینه قطعات مکانیکی و الکترونیکی)، شرکت سرو هیدرولیک پویا (فعال در زمینه سیستم های هیدرولیکی)، شرکت ابتکار صنعت موج نیمه هادی (فعال در زمینه سیستم های الکترونیکی و مخابراتی)، شرکت پایا هیدرولیک جم (فعال در زمینه ساخت و بازسازی اکچویترها، شیرآلات هیدرولیکی، پنوماتیکی و صنعتی)، شرکت نگار خودرو شمال (فعال در زمینه سیستم میکروالکترومکانیک، مکاترونیک، رباتیک و طراحی سیستم های الکتریکی)، شرکت ویرادانش (فعال در زمینه سنسورهای هوشمند)، شرکت ایوان فناوری و نوآوری افرا (فعال در زمینه پوشش دهی سخت)، شرکت یوتاب توان فناوران (فعال در زمینه انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی)، شرکت NACgraphene (فعال در زمینه گرافن)، شرکت کیمیاگران بهزیست (فعال در در زمینه تولید رنگ های صنعتی) و شرکت نانو صنعت (فعال در زمینه مواد نانو) از دیگر شرکت هایی بودند که مرکز نوآوری گروه با آنها به بحث و تبادل نظر پرداخت.

   نمایشگاه توانمندی های فناورانه، معرفی نیازهای فناورانه، معرفی توانمندی های فناورانه، برگزاری پانل های تخصصی کاربردی، برگزاری نشست ها و معرفی توانمندی های فناورانه شرکت های دانش بنیان از مهم ترین بخش های این گردهمایی سه روزه بود که به صورت کوتاه به آن اشاره می شود.

   نمایشگاه توانمندی های فناورانه شرکت های دانش بنیان و فناور فعال در زنجیره تولید خودرو

   شرکت های دانش بنیان و فناور و استارت آپ هایی که فناوری، محصول یا خدمت قابل ارائه به شرکت های بزرگ این صنعت را داشتند در این نمایشگاه حضور یافته و به معرفی خود پرداختند (فعالان صنعت مکانیک، الکترونیک، مهندسی مواد، نانو، فناوری اطلاعات، انرژی و کلیه علوم مهندسی مرتبط با صنعت خودرو).

   معرفی نیازهای فناورانه تولیدکنندگان صنعت خودرو (Reverse Pitch)

   جهت آشنایی شرکت های دانش بنیان با نیازهای واقعی صنعت خودروی کشور و ارائه راهکارهای فناورانه همسو با این نیازها توسط ایشان، طی روزهای مختلف این گردهمایی، برخی از تولیدکنندگان مطرح این حوزه در رویدادهایی با عنوان ارائه وارونه یا Reverse Pitch به معرفی نیازها و مسائل فناورانه خود و تشریح سازوکار همکاری با شرکت های دانش بنیان در جهت رفع این نیازها پرداختند.

   معرفی توانمندی های فناورانه شرکت های دانش بنیان در صنعت خودرو (Pitch)

   علاوه بر امکان ارائه توانمندی های دانش بنیان در بخش نمایشگاهی، این فرصت برای شرکت ها فراهم بود تا محصول/فناوری/خدمت خود را در برابر نمایندگان صنایع و تولیدکنندگان معرفی کنند.

   برگزاری نشست های B2B

   یکی از مهم ترین بخش های این رویداد جلسات مذاکره مستقیم نمایندگان شرکت های دانش بنیان با شرکت های تولیدکننده صنعتی بود. محتوای این جلسات گفتگو و تفاهم در جهت رفع نیازهای مطرح شده در رویدادهای reverse pitch و یا محصولات و خدمات نوآورانه شرکت های دانش بنیان بود.

   پانل های تخصصی کاربردی و نشست های انتقال تجربه

   هدف اصلی برگزارکنندگان این گردهمایی، مهیا کردن فضای گفتگو و همکاری های فناورانه بین طرفین عرضه و تقاضای فناوری (شرکت های دانش بنیان و شرکت های تولیدی) بود، اما در عین حال سعی شده بود که رویکرد توسعه دانش نیز مدنظر قرار گیرد.

   معرفی خدمات و حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری

   صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به منظور تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، کاربردی نمودن دانش و دستاوردهای پژوهشی و تکمیل زنجیره ایده/ محصول/بازار از شرکت های دانش بنیان پشتیبانی و حمایت کرده و خدمات مالی و اعتباری از جمله کمک، تسهیلات و مشارکت را برای آن ها تأمین می کند. به طور کلی هدف نهایی صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک نهاد توسعه ای کمک به رونق اقتصادی کشور از طریق حوزه های دانش بنیان و فناوری های برتر است.

   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   اظهار نظر
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: