X
   
 
  • در بیست‌ و دومین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران

   عنوان برترین شرکت تولید کننده تایر در ایران به گروه صنعتی «بارز» رسید

   گروه صنعتی بارز امسال نیز به‌عنوان برترین شرکت تولید کننده لاستیک و پلاستیک در کشور معرفی شد.

   به گزارش روابط عمومی و ارتباطات گروه صنعتی بارز، بیست‌ و دومین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران درحالی توسط سازمان مدیریت صنعتی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد که از بین ۹ تولیدکننده تایر در کشور تنها نام چهار تایرساز در بین شرکت‌های برترکشور به‌چشم می‌خورد و نام و نشانی از پنج‌ مجموعه تایرسازی دیگر در این لیست نیست.

   بر اساس این گزارش ‌دو گروه صنعتی بارز و رازی عناوین برترین‌های تولید تایر را در گروه لاستیک و پلاستیک به‌خود اختصاص دادند و امسال نیز طبق سنوات گذشته گروه صنعتی بارز با حجم فروش یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی در یک سال جایگاه اول این گروه را به‌خود اختصاص داد.

   براساس این رتبه‌بندی که هرساله براساس میزان فروش و عملکرد مالی شرکت‌ها و موسسات تجاری و با استناد به‌صورت‌های مالی تاییدشده و ارزش افزوده، میزان دارایی و اشتغالزایی، سودآوری و ارزش بازار انجام می گیرد، گروه صنعتی بارز با بیشترین حجم فروش پرچمدار تولیدکنندگان لاستیک در کشور است و پس از آن آرتاویل تایر با ۷۰۰ میلیارد تومان فروش درجایگاه دوم ایستاده است.

   جایگاه سوم نیز به‌شرکت صنایع لاستیک یزد با برند یزدتایر رسیده است. رتبه‌ای که حکایت از فروش ۴۱۶ میلیارد تومانی این شرکت درسال گذشته دارد.

   نکته جالب دراین رتبه‌بندی قرار گرفتن شرکت نخ صبا به‌عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌های تولیدکننده نخ تایر در کشور است که توانسته جایگاه سوم این رتبه بندی را به‌خود اختصاص دهد.

   شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع لاستیک (نخ تایر صبا) چهارمین شرکت موفق در بین تولیدکنندگان تایر و مواداولیه آن است که می توان نامش را دربین برترین‌های این گروه مشاهده کرد.

   رتبه پنجم از گروه لاستیک و پلاستیک نیز به‌بارز کردستان رسیده است که درسال گذشته موفق به‌دست یافتن به‌فروشی معادل ۲۸۴ میلیارد تومان شده است.

   به‌گزارش «دنیای‌خودرو» گروه صنعتی بارز در رتبه بندی امسال علاوه بر اینکه عنوان لیدر تایرسازان ایران را به خود اختصاص داد،‌ موفق به‌کسب رتبه ۱۰۵در بین ۵۰۰ شرکتی شد که در این دوره از همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران داوری شده‌اند.

   نکته قابل توجه در این رتبه‌بندی حضور دو گروه صنعتی بارز و رازی به‌عنوان برترین‌های صنعت تایر است که نشان از پیش افتادن این دومجموعه از رقبای سنتی خود و سهم‌گیری هرچه بیشتر از بازار دارد.


   منبع: دنیای خودرو

   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   اظهار نظر
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: