امروز سه شنبه،21 آذر 1396
 
  •    
    • تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
     تعداد بازدید: 944
     جلسه مجمع عمومی سالیانه گروه صنعتی بارز
     جلسه مجمع عمومی سالیانه گروه صنعتی بارز در روز یکشنبه مورخ 21 خرداد 96 از ساعت 9 صبح در سالن نگین هتل ارم با حضور 140 نفرآغاز به کار کرد

     جلسه مجمع عمومی سالیانه گروه صنعتی بارز در روز یکشنبه مورخ 21 خرداد 96 از ساعت 9 صبح در سالن نگین هتل ارم با حضور 88.05 درصد سهامداران آغاز به کار کرد . امسال گروه توسعه ملی، بخشی از سهام را برای عموم عرضه کردند که در نتیجه تعداد سهامداران حقیقی از حدود 2350 نفر در سال 95 به حدود 3000 نفر در سال 96 افزایش یافت. در این جلسه پس از استماع گزارش حسابرس مستقل شرکت، بندهای گزارش توسط حسابرس مستقل (مؤسسه حسابرسی سهند) قرائت شد، شایان ذکر است گزارش حسابرسی نسبت به دوره ما قبل حاکی از اقدامات مؤثر شرکت در شفافیت صورت های مالی - اساسی و همچنین عملکرد مطلوب هیاّت مدیره می باشد.

     از جمله سوالات مطرح شده در این جلسه تاثیر روند کاهشی قیمت کائوچو در قیمت تمام شده محصولات بارز می باشد. آقای مهندس عباسی در این باره اشاره نمود که آمار نوسانات قیمت مواد بر قیمت تمام شده محصولات پس از وقفه 5 الی 6 ماهه بر قیمت تمام شده محصولات تاثیر می گذارد که معمولا با کاهش قیمت مواد در جهان قیمت لاستیک نیز کاهش خواهد یافت.

     همچنین در این جلسه عنوان شد که تولید کارخانه کردستان اکنون روزانه 4000 حلقه می باشد که با افزایش تدریجی در هر ماه تا سال 1397 به تولید 70% از ظرفیت خود خواهد رسید که در این صورت به سود آوری خواهد رسید. ضمن اینکه طرح توسعه دیگری جهت افزایش۴۰ درصدی ظرفیت لاستیک های خودروهای سنگین TBR در کرمان در دست اجرا می باشد.

     علاوه بر این، جناب آقای مهندس عباسی اشاره کردند که با واردات مخالف نیستند ولی واردات باید به صورت کنترل شده باشد و این امر را بسیار مهم ذکر کردند.

     یکی دیگر از سوالات مطرح شده در این جلسه علل عدم حضور شریک خارجی در این شرکت می باشد. جناب آقای مهندس عباسی در پاسخ به این سوال فرمودند بارز جهت استفاده از دانش فنی در فکر بررسی شریک خارجی می باشد ولی تمرکز گروه صنعتی بارز بر روی دانش فنی خود و عدم وابستگی به شرکای خارجی می باشد.

     جلسه مجمع عمومی با تخصیص ۵۰ تومان سود نقدی به ازای هر سهم موافقت کرد. و در ساعت 11:30 به کار خود پایان داد.