X
   
 
  • بارز کمپ

   بارز کمپ

   بارز کمپ، یک رویداد استارتاپی است که به میزبانی گروه صنعتی بارز و با همکاری شبکه تبادل فناوری در قالب چالش‌های فناوری و نوآوری این شبکه (InnoTEN) برگزار شده و هر دوره آن روی یک موضوع خاص متمرکز است. هدف برگزاری بارز کمپ شناسایی اساتید، دانشجویان، شرکت‌های دانش‌بنیان و به صورت کلی همه افراد توانمند بوده و منتخبین در این فرایند با حمایت و هدایت بارز اقدام به ایده پردازی، تیم‌سازی و پیشبرد استارتاپ‌های خود می‌نمایند.

   در هر فراخوان بارز کمپ، ابتدا علاقه‌مندان به موضوع اعلام شده در قالب یک یا چند مورد از حوزه‌های پیشنهادی رویداد، اعلام آمادگی و ثبت‌نام می‌نمایند. پس از یک غربال اولیه و انجام مصاحبه، منتخبین در یک دوره فشرده سه روزه شرکت کرده و در آن ضمن تشریح و بررسی موضوع کمپ از جنبه‌های مختلف، ایده‌های اولیه خود را پخته‌تر خواهند کرد. در این دوره سه روزه انواع آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی‌های کاربردی، به‌روز و هدفمند در یک فضای صمیمی ارائه و در انتهای آن، تیم سازی انجام خواهد شد و پس از آن هر یک از تیم‌ها به موازات ایده و پیشنهاد خود را به پیش می‌برند. تیم‌ها در این مرحله در فضای کاری که بارز برای آن تدارک دیده است مستقر شده و زیرساخت‌های لازم برای آن‌ها فراهم خواهد شد؛ علاوه بر این از خدمات منتوری و مشاور تخصصی نیز برخوردار می‌شوند. در مرحله مقدماتی تا 6 تیم مورد حمایت قرار خواهند گرفت. تیم‌ها باید پس از یک دوره سه‌ماهه طرح و ایده خود را به نتیجه قابل ارائه برسانند لذا در پایان ماه اول عملکرد تیم‌ها ارزیابی شده و با توجه به پیشرفت فعالیت آن‌ها، سه تیم منتخب مجوز ادامه فعالیت را پیدا خواهند کرد.

   مزایایی که تیم‌های منتخب در این کمپ از آن برخوردار خواهند بود عبارت اند از:

   • تضمین همکاری: تحقیقات نشان داده است که مهم‌ترین معضل استارتاپ‌ها یافتن مشتری و ورود به بازار کار است. بارز تضمین می‌کند در صورتی که هریک از تیم‌ها بتوانند ایده خود را به نتیجه برسانند و استارتاپشان بتواند به قابلیت‌های مورد نظر برای فعالیت مستقل برسد، به آن‌ها سفارش کار دهد و با آن‌ها همکاری نماید.
   • خدمات پشتیبانی و حمایت مالی: بی‌شک هر کدام از تیم‌ها در راه پیاده‌سازی ایده خود نیاز به حمایت و پشتیبانی دارند؛ از این رو بارز خدماتی نظیر حمایت مالی، امکان بازدید از کارخانه‌های بارز، استفاده از آزمایشگاه‌ها، مشاوره فنی و ... را برای تیم‌های منتخب در نظر گرفته است.
   • فضای کاری: دسترسی و استفاده از فضای کاری اشتراکی بارز در دانشگاه امیرکبیر نیز از دیگر مزایای حضور در بارزکمپ است. حضور در این فضا ضمن برخورداری از امکانات مشاوره و منتورینگ، سبب گسترش ارتباطات، خلق و توسعه ایده‌های جدید و حل موانع و مشکلات خواهد شد.
   • مربی‌گری تخصصی: گروه صنعتی بارز برای هر یک از حوزه‌های تعیین شده یک یا چند مربی تخصصی در نظر گرفته است که در طول دوره فعالیت تیم‌ها در کنار آن‌ها خواهند بود و آن‌ها را در راه رسیدن به اهدافشان همراهی خواهند نمود. علاوه بر این مدیران ارشد بارز نیز به فراخور نیاز، به ارائه مشاوره به تیم‌ها خواهند پرداخت.
   • سرمایه: در صورتی که عملکرد تیم‌های منتخب مورد تائید بارز قرار بگیرد، با توجه به مطلوبیت و جذابیت آن‌ها برای بارز امکان جذب سرمایه خواهند داشت.

   بارز کمپ 1


   ثبت نام بارز کمپ