X
   
 
  • بارز کمپ 1

   بارز کمپ 1: تأمین سفارشی قطعات یدکی صنعتی

   در بسیاری از صنایع بزرگ کشور نیاز به طیف وسیعی از قطعات یدکی است که به دلیل مصرف بسیار محدود، قابل تهیه از فروشگاه‌ها و نمایندگی‌ها نیستند. از این رو پس از وقوع آسیب به این اجزا و یا احساس نیاز به تعویض آن‌ها در زمان تعمیرات و نگهداری و بازرسی‌های دوره‌ای، یا باید به تولید کننده اصلی دستگاه سفارش داده شوند و یا از تأمین کننده دیگری آن را تهیه کنند. حال در کشور ما بسیار اتفاق می‌افتد که به دلایلی نظیر تحریم‌ها، امکان دسترسی به تولید کننده اصلی وجود ندارد. در برخی از موارد نیز زمانی نیاز به این قطعات احساس می‌شود که مدت طولانی نظیر 10 سال از عمر دستگاه گذشته و تأمین کننده اصلی دیگر تولید آن قطعه را از دستور کار خود خارج کرده است. صنعت تایر نیز از این قاعده مستثنا نیست...

   هدف این بارز کمپ تشکیل استارتاپ‌هایی است که بتوانند در زمینه تأمین سفارشی قطعات یدکی صنایع مختلف فعالیت کنند. با مقدماتی که گفته شد، واضح است که این حوزه کاملاً دانش‌محور بوده و نیاز به تخصص‌های مختلف دارد چون طیف وسیعی از قطعات را در بر می‌گیرد. مسیر کلی که بارز ترسیم کرده است شامل مراحل زیر است (البته این موارد تنها پیشنهاد بارز بوده و ممکن است متقاضیان پیشنهادهای جذاب‌تری داشته باشند):

   • ایجاد یک زیرساخت و بستر مبتنی بر وب که صنایع مختلف بتوانند از آن طریق نیازهای خود را اعلام کنند و با پیاده‌سازی یک الگوریتم مشخص، درک واقعی از صورت مسأله ایجاد شود.
   • تدوین چارچوب برآورد قیمت و زمان تولید هر قطعه
   • ایجاد یک ساختار تولید قطعات در دسته‌های مختلف نظیر قطعات مکانیکی، الکتریکی و ... و زیر بخش‌های آن (مثلاً در حوزه قطعات مکانیکی قطعات ماشین‌کاری، ریختگری و ...)
   • ایجاد زیرساخت و شبکه‌ای از تأمین‌کنندگان مختلف مثلاً برای شناسایی کارگاه‌های ماشین‌کاری، رنگ‌آمیزی، ریخته‌گری، ساخت قطعات الکترونیکی و ...
   • راه‌اندازی سیستم مدیریت پروژه
   • ...

   لذا با توجه به مطالب فوق اگر فکر می‌کنید توانمندی بالفعل یا بالقوه‌ای در هر یک از زمینه‌های فوق یا موارد جانبی نظیر طراحی گرافیکی، خلاقیت، مدیریت و مهندسی صنایع، ارتباطات و مذاکره، مدیریت پروژه و ... دارید می‌توانید یکی از اعضای توانمند تیم‌های بارز کمپ باشد.